Dlaczego warto zainwestować w solidny stelaż pod akwarium

Rozpocząłeś właśnie przygodę z akwarystyką? A może to nie ty, a twoje dziecko stało się właścicielem pierwszego, niewielkiego akwarium? Jeśli tak właśnie jest, najpewniej zajęło ono miejsce na stole, biurku lub regale. O ile jest to małe akwarium amatorskie nie sprawia to większego problemu. A może jednak? Duża odległość dzieląca akwarium od gniazdka elektrycznego? Niestabilna podstawa pod akwarium, która nie daje ci spać po nocach? To wszystko problemy, których nie można bagatelizować. Owszem, można się nauczyć z nimi żyć, ale prędzej lub później trzeba będzie się z nimi zmierzyć i je rozwiązać. Dlaczego zatem od początku nie postawić na sprawdzone rozwiązania i zamówić profesjonalny stelaż pod akwarium?

Co to są stelaże pod akwarium?

Wypełnione wodą, rybkami, roślinami i kamieniami akwarium może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. To bardzo duże obciążenie, które wymaga odpowiedniego podłoża. Jakiego? Przede wszystkim stabilnego, prostego i bez trudu przenoszącego obciążenia na podłogę. Umieszczenie większego akwarium na meblach nie jest dobrym pomysłem, a niestety często powielanym. Pod wpływem wagi akwarium, płyta meblowa może się uginać. To z kolei może powodować wykrzywienia szklanego dna akwarium w literę U, a w konsekwencji pęknięcie lub rozszczelnienie się całej konstrukcji. Z jakimi konsekwencjami się to wiąże – nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać. Jak można temu zapobiegać? W bardzo prosty sposób – zaopatrując się w stelaż metalowy pod akwaria. Stelaż to konstrukcja z profili stalowych, przystosowana do tego aby umieścić na nim akwarium. Z uwagi na to że akwaria mogą mieć różne rozmiary, to i stelaże pod nie produkowane są na wymiar.

Stelaż pod akwarium na wymiar

Stelaż pod akwarium najczęściej wykonany jest ze stalowych profili – kątowników, wzajemnie ze sobą spawanych. Kiedy konstrukcja jest już gotowa, może być poddana malowaniu proszkowemu lub natryskowemu na dowolny kolor. To bardzo ważna informacja, gdyż pozwala to dopasować wygląd stelaża pod kolorystykę wnętrz, tworząc z nim spójną całość. Kolejna istotna sprawa dotyczy tego, że stelaż pod akwaria produkowany jest na wymiar. Rozmiary akwariów mogą być bardzo zróżnicowane. Te produkowane na masową skalę mają zunifikowane wymiary, ale są również akwaria produkowane na wymiar, w niestandardowych kształtach. Takie akwaria bardzo często zostają umieszczane pod schodami, zatem ich produkcja jest bardzo mocno indywidualna. Wykonywanie stelaży na wszystkie dostępne rozmiary akwariów byłoby po prostu nieopłacalne z uwagi na wysokie ceny stali, jak i kosztów magazynowania. Wykonywany na wymiar stelaż pod akwaria na wymiar jest najlepszą propozycją dla osób, które chcą zapewnić swoim akwariom najlepsze i najbezpieczniejsze warunki użytkowania. W jakich zakresach stelaż pod akwarium może być indywidualizowany?

Stelaż metalowy pod akwarium – możliwości indywidualizacji

Samo określenie „na wymiar” powinno rozwiewać jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, w jakich zakresach stelaże na akwaria mogą być wykonywane. To przede wszystkim wysokość. Akwarium powinno być umieszczone na takiej wysokości, która pozwala na jego najlepsze wyeksponowanie, a jednocześnie pozwala na bez wysiłkową obsługę. Konieczność mocnego pochylania się nad akwarium nie wpływa korzystnie na stan zdrowia, a w przyszłości może stać się poważnym problemem do jego samodzielnej obsługi. Pozostałe parametry określające stelaż do akwarium na wymiar to szerokość oraz głębokość. Spawany z profili stalowych stelaż pod akwarium. To bardzo ważna informacja, gdyż dzięki takim stelażom można stworzyć stabilną i bezpieczną podstawę pod każde akwarium, niezależnie od jego wielkości i wagi.

Bezpieczeństwo akwarium dzięki stelażowi na wymiar

Pod żadnym pozorem nie można bagatelizować aspektu jakim jest bezpieczne użytkowanie szklanego akwarium. Brak stabilnej podstawy może grozić przypadkowym strąceniem, rozbiciem, a w efekcie również skaleczeniem się ostrymi odłamkami szkła. Nie zapominajmy również o szkodach materialnych spowodowanych dużą ilością rozlanej wody, a w końcu i stratami w postaci zwierząt i roślin, które zostały nagle wyrzucone poza swoje naturalne środowisko życia.

Jeśli potrzebujesz stelażu pod swoje akwarium zapraszamy do kontaktu .